Divat

Három film divatról és divatcsinálókról

FIGYELEMRE MÉLTÓ DIVATFILMEK

 Fabian Weiss/ TextilWirtschaft

A filmipar és a divat mindig is hatottak egymásra. Mindegy, hogy Yves Saint-Laurentről vagy Coco Chanelről készült dokumentumfilmeket vagy olyan szórakoztató játékfilmeket említünk, mint Az ördög Pradát visel – a közönség újra és újra lelkesen fogadja ezeket az alkotásokat. Idén érkezik néhány új film, amely a divatot és a divatcsinálókat állítja középpontba. Három film, amelyeket a divat iránt lelkesedők semmiképp se hagyjanak ki!

Westwood. Punk, Icon, Acitivist

A 17 éves Vivienne Westwood a 60-as években költözött Anglia északi részéről Londonba. Élete egy csapásra megváltozott, miután találkozott Malcolm McLarennel, a Sex Pistols menedzserével. Vele együtt kezdett 1971-ben ruhákat tervezni, majd megnyitották üzletüket a King’s Road-on, ahol ötleteiket és ruháikat mutatták meg a vásárlóközönségek. Az elkövetkező több mint negyven éven át tartó pályafutása során Westwood átélt néhány magánéleti válságot, elszenvedte a sajtó kíváncsiskodását és nem egyszer pénzügyi válságba is került – mindez a róla szóló filmből is kiderül.

Westwood még ma is a divatvilág prominensei között szerepel. A 76 esztendős divattervező azon kevesek közé tartozik, akik saját nevüket adták egy-egy divatházhoz, és maguk vezetik vállalataikat. A Vivienne Westwood tevékenységét taglaló, számos projektjében résztvevő Lorna Tucker rendezőnő által készített dokumentumfilmet főleg a főszereplő fogadta idegenkedéssel. Twitter-bejegyzésében Westwood elhatárolódott a filmtől, középszerűnek nevezve azt, mivel az alkotás kevéssé világított rá sokrétű tevékenységére.

Filmpremier: 1 óra 23 perc. Angliában már március végén bemutatták a filmet, ott már DVD-n is kapható. 

McQueen

Eredetileg nem sok minden szólt amellett, hogy Alexander McQueenből valaha is világhírű divattervező lesz. Egy brit háziasszony és egy taxisofőr hatodik gyermekeként jött világra, a divatszakmával, pláne annak prominens tagjaival kezdetben semmilyen kapcsolata nem lehetett. Ennek ellenére sikerült a 2010-ben mindössze 40 éves korában elhunyt McQueennek világhírre szert tennie.

A filmben Ian Bonhôte és Peter Ettedgui bemutatja hogyan változott a félénk, keményen dolgozó fiatalemberből jól csengő Alexander McQueen márkanév. Rövid élete ellenére hatalmas befolyással bírt a divatra.

Filmpremier: Angliában 2018. június 8-án jelent meg. (1 óra 51 perc).

Love, Cecil

Cecil Beaton maga sem tudta pontosan, mi is volt tulajdonképpen a foglalkozása. Választhatott a díszlet- és jelmeztervező, a fotográfus, az író és a festő közül. Az 1958-ban kapott Oscar-díjától kezdve (legjobb jelmeztervezés a Gigi számára), a Vogue magazin oldalainak kialakításán át II. Erzsébet angol királynő fényképezéséig és az angliai, közel- és távol-keleti hadszínterek fényképezéséig terjedt szerteágazó tevékenységi köre. Az excentrikus művész páratlan módon tudta megragadni a huszadik század kulturális és politikai változásait.

Rupert Everett „Love, Cecil” című filmje dinamikus és lírikus stílusban mutatja be Beaton egyedülálló érzékét a vizualitás iránt, amely a kreativitás máig inspiráló, új mércéjét állította fel.

Filmpremier: (1 óra 38 perc)

Előfizetés a magazinra Médiaajánló  Feliratkozás